Volejbalové návleky na ruky

Vedeli ste, že návleky na ruky, tzv. rukávniky sú viac než len doplnok a môžu vo volejbale aj ovplyvniť výkon?

Čoraz viac hráčov a hráčok začína používať pri hre návleky na ruky. Určite ste aj vy zaznamenali tento trend posledných rokov. Volejbalové návleky na ruky si postupne získali mnohých hráčov a pre niektorých sú už povinnou výbavou na tréning či zápas.

Kategória návleky na ruky pozostáva z kompresných návlekov na ruky, ktoré sú výrazne pevnejšie. Ich úlohou je rýchlejšie prekrviť a zahriať svaly a pripraviť tak organizmus na fyzickú aktivitu. Väčšiu časť tohto volejbalového príslušenstva tvoria bežné návleky. Tie sa od seba líšia najmä materiálom. V tomto smere je to už len na vás, či uprednostníte skôr hrubšie návleky zväčša z bavlny alebo siahnete po tenšom a ľahšom materiály.

Poďme si však o týchto “rukávnikoch na volejbal” povedať viac. Prečo by ste ich mali používať, aké sú ich výhody a v čom by vám mohli pomôcť?

Prvou funkciou návlekov je zahriatie organizmu. Z tohto hľadiska sú vhodnou voľbou najmä v chladnejších mesiacoch. Možno si poviete, že lepšie zahreje termotričko s dlhým rukávom. Termotričko je nutné často prať, nakoľko je ním zakryté aj podpazušie. Návleky na ruky môžete využiť viac krát, podpazušie sa vám počas výkonu potí menej a celkovo vám nie je príliš teplo.

Najdôležitejšou funkciou návlekov je samozrejme ich efekt pri odbití zo spodu. Poskytujú totiž lepší cit na loptu pri prihrávke či obrane v poli. Práve preto ich najčastejšie používajú najmä liberá a smečiary.

Nahrávačky návleky ocenia zase kvôli ich absorbcii potu na predlaktiach. Pot z predlaktia nesteká na prsty a do dlaní a tým sa výrazne znižuje rizito mokrej lopty ktoré často nahrávačkam komplikuje odbitie prstami. Ak sa vám teda potia predlaktia návleky na ruky sú pre vás to pravé.

Ďalšou výhodou návlekov je ich variabilnosť v stylingu. Viete si ich ľubovolne farebne zladiť k svojmu tréningovému oblečeniu či dresu.

Návleky tiež môžu chrániť kožu pred jej spálením pri pádoch v poli. Vďaka lepšiemu prekrveniu pri ich používaní môžu pomôcť v prevencii proti zraneniam.

Na záver by som ešte vyzdvihla aj ich estetickú funkciu. Vplyvom spoločnosti nám stále viac záleží na našom výzore. Nie je tomu inak ani pri športe. Návleky tak celému stylingu dodajú “profi” vzhľad. Dnes ich vieme zohnať v rôznych farbách, dĺžkach, materiáloch a pre odvážnejších aj vzoroch.

Volejablové návleky na ruky sú skvelým vynálezom. Sú efektívne, pekné, pohodlné a tiež cenovo dostupné. Ak ste ich kúpu už zvažovali, alebo sme vás k nej motivovali týmto článkom, pozrite si našu ponuku. Pevne veríme, že si vás niektoré získajú.

 

Zuzana Písečná

volejbal @ sportindustria.com

 

Button volejbalove navleky v obchode