Ako vznikli tenisové rakety

     Tenis je historicky považovaný ako hra rúk. V začiatkoch tenisu, keď túto hru hrali výlučne vysokopostavení šľachtici kráľovského dvora, hral sa tenis len rukami. Neskôr sa hralo v kožených rukaviciach, ktoré mali chrániť ruku.

     Po nejakom čase boli použité drevené pálky, zatiaľ bez výpletu, ktoré sa podobali skôr veľkým varechám. Zaujímavosťou bolo, že servis ako prvý úder musel vykonať sluha, nakoľko už z významu samotného slova by bolo pod úrovňou šľachtica, vykonávať úder s takýmto názvom. Až neskôr sa prešlo k tenisovým raketám s dreveným rámom a s výpletom, ktoré sa podobajú na tie dnešné, vyrobené z kompozitných materiálov.

     Vývojom je teda dané, že tenisová raketa je predĺženou rukou hráča a výplet, teda typ struny a jej pnutie, je považovaný za srdce rakety. Práve výplet a jeho napnutie dotvára konečné vlastnosti a schopnosti rakety pomáhať kontrolovať úder pri hernom štýle hráča.

     Chcete sa dozvedieť viac ako si vybrať tenisový výplet podľa vašich potrieb? Chceli by ste vedieť aké typy výpletov existujú a aký dopad má výber výpletu a tvrdosť vypletenia na vaše ruky?

     Prečítajte si knižku Najlepší výplet, v ktorej sa o tenisových výpletoch a vypletaní tenisových rakiet dozviete všetko podstatné.

 


 

Kniha Najlepší výplet >>

Naša ponuka tenisových výpletov >>