Ako si vybrať omotávku na raketu

     Vrchná omotávka sa používa pri všetkých raketových športoch. V našej ponuke nájdete omotávky na tenisové, bedmintonové aj squashové rakety.

Vrchná omotávka (overgrip) zlepšuje úchop rakety a spoľahlivo absorbuje pot z ruky. Tú správnu omotávku pre svoje potreby si vyberte podľa toho, ktorú z týchto vlastností preferujete. Buď lepivú (TACKY) pre pevnejší úchop, alebo savú (ABSORBENT), ktorá lepšie saje pot. Ak viete, že sa vám ruky nadmerne potia, omotávka na ktorej je napísané ABSORBENT je pre vás tá pravá.

Na farbe záleží. Vybrali ste si čiernu omotávku, aby na nej nebola vidieť špina? Zvážte, či práve kvôli tej špine nebude lepšia biela. Aspoň na začiatku, kým nezískate prax, budete presne vidieť, kedy treba omotávku vymeniť. Nechcete predsa, aby ste pri údere kvôli šmykľavej omotávke hodili po súperovi aj raketu.

Hrúbka vrchnej omotávky

Vrchné omotávky majú rôznu hrúbku. Platí, čím tenšia omotávka, tým lepší cit pri údere. V našej ponuke nájdete omotávky SLIM s hrúbkou len 0,4 mm. Na pocit sú "lepivé" a presne v nich cítite úchop rakety. Tieto omotávky sú vhodné aj pre malé deti a juniorov, nakoľko ich použitím len veľmi nepatrne zväčšíte rúčku rakety.
Medzi hráčmi sú najrozšírenejšie omotávky hrubé 0,6 mm. Tieto sa vyrábajú v rôznych farebných prevedeniach a dajú sa kúpiť aj v ekonomických baleniach po viac kusov.
Najhrubšie 0,7 mm omotávky sú vhodné pre hráčov, ktorí majú veľké dlane a potrebujú zväčšiť veľkosť rúčky. Bohužiaľ tieto omotávky sú často menej kvalitné ako všetky tenšie.

 

Sportova poradna - ako vybrat omotavku na raketu